Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024

ΒΟΛΕΪ: Τρίτη διαδοχική ήττα για την Άθληση στην Α2, 3-0 σετ από τον Ερμή Πατρών

Ούτε τώρα κατάφερε η Άθληση να πάρει την πρώτη της νίκη στην Α2 των ανδρών, γνωρίζοντας την δεύτερη εντός έδρας ήττα και τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα από τον νεοφώτιστο Ερμή Πατρών, με 3-0 σετ.

Κάπως έτσι παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς μάλιστα να έχει πάρει βαθμό. Με εξαίρεση το πρώτο σετ στο οποίο πάλεψε, όμως το έχασε στις λεπτομέρειες με 28-26, στα δυο επόμενα τα πολλά προσωπικά λάθη των αθλητών, στοίχισαν στην Άθληση η οποία βρέθηκε να κυνηγάει τον Ερμή Πατρών στο σκορ σε όλο το παιχνίδι. Αποτέλεσμα να χάσει το δεύτερο σετ με 25-17 και το τρίτο με 25-23 και μαζί το ματς με 3-0. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Ερμή Πατρών, που βύθισε ακόμη περισσότερο την Άθληση, η οποία αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και θα πρέπει άμεσα να αλλάξει το αγωνιστικό της πρόσωπο, προκειμένου να πάρει βαθμούς στα επόμενα παιχνίδια, έτσι ώστε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.