Τρίτη, 18 Ιανουαρίου, 2022

Φουλ δράση στις μικρές κατηγορίες

Με τα παιχνίδια σε Παίδες, Κορασίδες και Εφήβους συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στα πρωταθήματα ανάπτυξης της Τοπικής Επιτροπής Καλαθοσφαίρισης.

Στο πρωτάθλημα παίδων και στην 3η αγωνιστική, ο Αίολος πέρασε νικηφόρα από το Πλωμάρι με 56-31 επί του Αιγέα και διατηρεί το απόλυτο έστω και με ένα παιχνίδι, λιγότερο. Πρώτη ήττα για τον Αιολικό, ο οποίος έχασε 31-25 από τον Παλλεσβιακό, ενώ αμφίρροπο ήταν και το παιχνίδι της Αθλητικής Λέσχης Μυτιλήνης με τον Αρίωνα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα. Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα παίδων 3η αγωνιστική

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΑΡΙΩΝ ΓΣ (28-34)

Διαιτητές: Πατιός – Μπατσίλας

Ημίχρονο: 13-16

Δεκάλεπτα: 6-10, 7-6, 2-9, 13-9

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Χατζέλης 6, Πινάκης 4, Ανδρόνικος 12(1), Σίσκας 4, Αϊβαλιώτης 2, Ευαγγέλου, Πήλος, Γιαλούρης, Γιαννόγλου, Κουκουτσής, Κακάμπουρας

ΑΡΙΩΝ ΓΣ (Καταύτος): Ρωμανός 6, Μπαρμπαρόβ 16, Σαλιαμπούκος 12, Ντινιάς, Τζαννής, Κίτσος, Πολυχρόνης, Μωραΐτης, Σερήφογλου

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ – ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (25-31)

Διαιτητές: Λαμπρέλλης – Μανιάκη

Ημίχρονο: 9-12

Δεκάλεπτα: 2-5, 7-7, 9-9, 7-10

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ (Γιουσμάς): Βασιλούδης 2, Βαξεβάνης 9, Ταμβακέλλης 5, Παυλακέλλης 1, Πετρέλλης 6, Ντραγκόζι 2, Γιουσμάς, Ξενιτέλλης

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Ρούσσος): Πατσέλλης Π. 5(1), Κραουνάκης 18, Κλειδαράς 8, Καρέκος, Πατσέλλης Ε., Μπεντός, Πασπατής

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (31-56)

Διαιτητές: Ζηρόπουλος – Καλαρέμας

Ημίχρονο: 9-30

Δεκάλεπτα: 5-13, 4-17, 9-14, 13-12

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Χατζηλάρη 10, Παππάς 13(2), Πατερέλης 2, Ζυμβραγουδάκης 4, Γαζήλας 2, Λάμπρου, Χαρέλλης

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Γεωργαντάς 4, Στρίγκος 8, Τεντολούρης 10, Συνοδινός 11, Λημναίος 2, Μισαηλίδης 3(1), Γιαννίκος 4, Πέρος 5(1), Δουμούζης 4, Κουτσούμπας 3(1), Φωτσινός 2, Καραγιάννης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 5 2-1

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ 5 2-1

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 4 2-0

ΑΡΙΩΝ ΓΣ 4 1-2

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ 4 1-2

MYTILENE SPORTS CLUB 3 1-1

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2 0-2

 

Στις Κορασίδες είχαμε ένα παιχνίδι, αυτό ανάμεσα στον Θησέα και την Αθλητική Λέσχη Μυτιλήνης, το οποίο κέρδισε άνετα η ομάδα της Παναγιούδας με 49-27.

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων 3η αγωνιστική:

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ –ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (49-27)

Ημίχρονο: 19-11

Δεκάλεπτα: 11-7, 8-4, 17-9, 13-7

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (Καραμανώλης): Φωτέλλη Α. 27, Ταμβακέλλη 8, Καμίνη 4, Κατσούρη Ι. 4, Φωτέλλη Μ. 2, Ζαχαρίου 2, Αργυρού 2, Δεληγιάννη

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Στυλιανίδου 12, Πανσεληνά 9, Τζώρτζη 3(1), Τζηλιάνη 2, Μακρέλλη Ι. 1, Οικονόμου, Μαυρουδή, Μακρέλλη Μ., Πάνου, Τζώρτζη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 4 2-0
  2. ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ 4 2-0
  3. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 2 0-2
  4. MYTILENE SPORTS CLUB 2 0-2
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 0 0-0

 

Στο πρωτάθλημα Εφήβων, τέλος, είχαμε άνετες νίκες για Θησέα, Αίολο και Αρίωνα, οι οποίοι και οδηγούν από νωρίς την κούρσα του πρωταθλήματος.

 

Εφήβων 3η αγωνιστική

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (41-17)

Διαιτητές: Μυλωνάς – Λαμπρέλλης

Ημίχρονο: 21-2

Δεκάλεπτα: 9-0, 12-2, 10-9, 9-6

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (Καραμανώλης): Παναγιωτάκης 20(2), Χατζηαποστόλου Α. 5, Φωτέλλης 5(1), Τσαμουράς 6, Τσιτσάνος 2, Χατζηαποστόλου Μ. 1, Χατζηγιαννάκης 2, Καλαϊτζής, Τριανταφύλλου, Ζεϊβέκης

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Κιρμανίδης 4, Σάλλαρη 6, Λεοντής 4, Μαριόλας 3, Ευαγγέλου, Μαντζώρος, Δεληβεής, Τσαπώνης, Καραβασίλης, Αγγελής

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (21-84)

Διαιτητές: Καπελή – Μανιάκη

Ημίχρονο: 9-43

Δεκάλεπτα: 9-19, 0-24, 1-25, 11-16

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ (Γιουσμάς): Βαξεβάνης 3, Μάρτης 11, Εγγλέζος 6, Τοντόροβ 1, Βασιλούδης, Βιτζηλαίος, Κάσσος, Ξενιτέλλης

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Χασαπάκης 10, Κουτσούμπας 7(1), Μισαηλίδης Λ. 11(1), Λούκος 10, Γιαννίκος 6(2), Μισαηλίδης Γ. 7(1), Συνοδινός 7, Βλαττάς 6, Στρίγκος 6, Πλακωτάρης 12, Τσίκλος, Ζερβάκης 2

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ – ΑΡΙΩΝ ΓΣ (35-55)

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Γκιούρας

Ημίχρονο: 7-33

Δεκάλεπτα: 5-17, 2-16, 9-12, 19-10

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Χρυσουλάκης): Σιμιτσής 2, Καραμβάλης 9, Μωραΐτης 1, Μάλαμας 3, Γανώσης 2, Μπεντός 2, Κραουνάκης 11, Πατσέλλης 3(1), Δαλδάρας, Πασπατής 2, Κλειδαράς

ΑΡΙΩΝ ΓΣ (Οικονόμου): Λαγκαδάς 11, Αναγνώστου 16, Καραχάλιας 20(3), Χατζηλάμπρου 4, Αγκοπιάν 4, Ντινιάς, Ρωμανός, Καρανικολής, Μπαρμπαρόβ, Σαλιαμπούκος.

 

ΟΜΑΔΑ –ΒΑΘΜΟΙ- ΝΙΚΕΣ- ΗΤΤΕΣ- ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΙ

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝ. 6 3 0 0

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ 5 2 1 0

ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 4 2 0 0

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘ. 4 1 2 0

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ 3 1 1 0

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ 2 0 2 0

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 2 0 2 1