Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

ΒΟΛΕΪ: Νίκες για τα φαβορί στις κορασίδες

Με τα φαβορί να επικρατούν των αουτσάιντερ συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα των κορασίδων.

Πιο συγκεκριμένα για την 5η αγωνιστική, η Άθληση νίκησε άνετα 3-0 σετ τον ΑΟ Μυτιλήνης, αποδίδοντας καλό βόλεϊ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η νικήτρια ομάδα πήρε και τα τρία σετ με χαρακτηριστική ευκολία, 25-7, 25-6 και 25-8. Από κει και πέρα εύκολο έργο είχε και ο Ερμής, 3-0 σετ την Αναγέννηση Αγιάσου. Η ομάδα των Παμφίλων είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, μην επιτρέποντας στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι από αυτή την αναμέτρηση.

Τα σετ του αγώνα ήταν 25-14, 25-12 και 25-11 υπέρ του Ερμή. Ακόμη ο Παγγεραγωτικός αντιμετώπισε τον ΑΟ Μυτιλήνης τον οποίο νίκησε με 3-0, φθάνοντας σε μια σημαντική επικράτηση που θα τον βοηθήσει πολύ εν όψει της συνέχειας. Ο ΑΟΜ ήταν κάπως κοντά στο σκορ στο πρώτο και στο τρίτο σετ, χωρίς ωστόσο να κατακτήσει κανένα από αυτά. Ο Παγγεραγωτικός νίκησε καθαρά και δίκαια με τα σετ του αγώνα να ολοκληρώνονται 25-17, 25-15 και 25-17.

Πρωτάθλημα κορασίδων

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

• Άθληση – ΑΟ Μυτιλήνης 3-0
  • Αν/ση Αγιάσου – Ερμής Παμφ. 0-3
  • Παγγεραγωτικός – ΑΟ Μυτιλήνης 3-0

Έκοψε την πίτα του ο Σύνδεσμος Διαιτητών Λέσβου…

Σε μια ευχάριστη και ζεστή ατμόσφαιρα στο μεζεδοπωλείο ‘’Όασις’’ έκοψε ο Σύνδεσμος Διαιτητών Λέσβου την πρωτοχρονιάτική πίτα του, καλωσορίζοντας το 2023. Το παρών στην εκδήλωση έδωσαν μέλη και φίλοι του Συνδέσμου όπου όλοι μαζί πέρασαν μια όμορφη βραδιά, αφήνοντας λίγο στην άκρη τους αγωνιστικούς χώρους, περνώντας στιγμές χαλάρωσης. Άπαντες ευχήθηκαν καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία, επιμονή, υπομονή και πολλές επιτυχίες.